ETKİN ZAMAN VE ÇATIŞMA YÖNETİMİ  

Siz de zamanınızı verimli kullanamayanlardan, hiç vaktim yok diyenlerden misiniz? Kendinize ayıracak 1 saat bile bulamıyor musunuz? Planladığınız işler belirlediğiniz zamanlarda bitmiyor mu? Tüm evraklar üst üste, masanızın üzeri ise darmadağın mı? Öyleyse sizin de zaman yönetimine ihtiyacınız var demektir.

Zamanı verimli kullanmak

Zaman planlaması kişiye göre değişmekle beraber kesinlikle yazarak yapılması gerekmekte. Kaleme dökülen planlar araştırmalara göre hem motive edici olmakta, hemde hatırlamak adına daha kalıcı bir çözüm olmakta. Zaman yönetimi yapılırken belli başlı hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Zaman yönetimi işgücü yoğun yöneticilerin zamanlarını daha iyi organize etmelerine yardımcı olmak amacıyla bir eğitim aracı olarak görülmektedir. Bu eğitim ile sizlere zaman yönetimini etkili kullanmanızı sağlayacak bazı yollar ve teknikler önererek üstesinden nasıl gelebileceğinizi anlatıyoruz.

Zaman yönetimi eğitiminin amacı, zamanı yönetebilme becerisine ne ölçüde sahip olup olmadığınızı belirlemek, zamanı yönetmede size engel olabilecek faktörleri ortadan kaldırarak, zamanı nasıl daha etkili kullanabileceğinizi göstermek. Bu bağlamda, doğru zaman yönetimi sayesinde iş ve özel yaşantınızda daha az stresli, daha huzurlu ve daha planlı hale gelmenizi sağlamaktır.

 

 KONULAR..

İşleri öncelik sırasına koymak.

İşleri devretme (Delegasyon)

Zaman yönetimi karşısındaki engeller

Zaman yönetimin kazandırdıkları

Zaman bilinci

Planlama Ve Disiplin

Öncelikleri Bilmek.

Zamanınızın Ve Hayatınızın Kontrolünü Ele Almak.

Zaman Harcayan 20 Alan

Zaman Hırsızlarına Karşı Önlemler

Zaman=Para

Zamanı Yönetebilmek,Hayatı Kontrol Edebilmektir.

Zamanı İyi Kullanmanın Üç Yolu

Milyonerlerin Zaman Yönetimi Sırları

  • Zaman yönetimi eğitimi sayesinde,zaman ve zaman yönetimi kavramlarının önemine çok daha yakından şahit olacaksınız. Kişisel gelişim ve zaman yönetimi konularında ekstra farkındalık kazanacaksınız. Zamanı yönetmedeki tüm güçlü ve limitli yönlerinizin farkına varacaksınız.Zamanı yönetirken nerelerde zorlandığınızı öğrenmiş olacaksınız.
  • Zamanı daha doğru yönetebilme ipuçlarını öğreneceksiniz.Zamanı etkin yönetmenin size neler kazandıracağını görmüş olacaksınız. Kendinize ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmak için çok önemli bir adım atmış olacaksınız.